WADEBRIDGE
     BOWLING CLUB

1967

Kenyon Cup

winners






County Triples

runners up

E Priestley

E Davies

R Lamb


1971

County Fours

runners up

E Priestley

E Davies

R Lamb

B W Runnalls

1972

County League Runners up

runners up






County Triples

runners up

E Priestley

R Lamb

B W Runnalls


1974

County League B

winners





1976

County League B

winners






County Fours

winners

E Priestley

B J Runnalls

R Priestley

B W Runnalls


Champion of Champions

winner

R Priestley




1977

County Singles

runners up

B J Runnalls




1978

County League Runners up

winners






County Triples

winners

B J Runnalls

R Priestley

B W Runnalls


1980

County secretaries Cup

winners

D Sharp





International Trialist


B J Runnalls




1981

County Fours

winners

W Bailey

E Davies

S Cotter

E Paul

1982

County Singles

winner

R Priestley





International Trialist


B J Runnalls




1984

County Triples

runners up

B J Runnalls

B W Runnalls

R Priestley


1985

County secretaries Cup

winners

R Priestley




1989

County Benevolent Pairs

runners up

P Wallis

R Priestley



1992

County Singles

runners up

R Mably




1993

County League B

runners up





1997

County secretaries Cup

winner

R Priestley




1998

County secretaries Cup

runners up

R Priestley




2002

County secretaries Cup

winner

R Jones




2009

County League B

runners up





2010

Millenium Trophy

winners






County League C

winners





2011

County League C

runners up















































County Honours Men’s Section

1978

Date Cup

runner up





1979

County Singles

runner up

B Lawrence




1980

National Triples

quarter finalists

H Priestley

J Gawler

B Lawrence


1981

County triples

runner up

H Priestley

J Gawler

B Lawrence


1982

County triples

runner up

H Priestley

J Gawler

B Lawrence


1983

Whyte Rickard Cup

winners





1988

County 2 wood

runner up

B Lawrence




1989

EWBA Double Rink

winners

B Lawrence




1994

County Mixed Triples

runner up

V Beare

R Mably

P Wallis


2000

Whyte Rickard Cup

winners






Kernow� Cup

winners

D Gwynn





County Ben Triples

winners

D Gwynn

V Beare

A Shazell


2002

County Singles

runner up

V Beare





County triples

runner up

V Beare

A Shazell

H Carthew



County Mixed Triples

runner up

M Kelsey

M Kesley

D Swaby



County Ben Triples

runner up

V Beare

A Shazell

H Carthew


2003

Rippon Cup

runner up






County Ben Triples

winners

V Beare

A Shazell

H Carthew


2004

County Ben Triples

winners

V Beare

A Shazell

H Carthew


2005

Rippon Cup B

4th





2006

Rippon Cup A

4th






County Pairs

winners

A Shazell

H Carthew



2008

County Singles

winner

Y Sandercock





County 2 wood pairs

winners

V Beare

H Carthew




County Over 55 pairs

winners

V Beare

P Arnold




Whyte Rickard Cup

winners





2009

Rippon Cup

winners






County Fours

runner up

V Beare

S Wilce

J Bradbury

H Carthew

2010

Rippon Cup

winners






Top Team

winners






Captains Shield

runner up





2011

Rippon Cup

winners






County Fours

winners

V Beare

S Wilce

J Bradbury

H Carthew











































County Honours Ladies’ Section